Požární větrací tvarovky

Těsnící větrací výústková tvarovka je ze zpěňujícího požárního materiálu, který v případě požáru vytváří tepelně izolační protipožární pěnu k uzavření spár a otvorů a zamezuje tak průchodu ohně a kouře.
  • - snadná montáž požární tvarovky
  • - žádné pohyblivé díly, žádná údržba požárně bezpečnostního zařízení
  • - možnost dodatečné vestavby tvarovky s požární odolností
  • - nízká hmotnost, malé rozměry
  • - zamezení proniknutí hlodavců z/do požárního úseku
Každa tvarovka je zakryta plechovou mřižkou. Umistěni a rozměry otvorů v plechu se shoduji s otvory v tvarovce. Tim je zachovan cca 35 cm2 volny větraci průřez pro každou těsnici větraci vyustkovou tvarovku.

Důležité pokyny

Tloušťka vestavěneho dilce (např. stěna, strop) musi minimalně odpovidat tloušťce „d“ těsnici větraci vyustkove tvarovky. Jinak musi byt kolem těsnici větraci vyustkove tvarovky umistěny přiřezy b ≥ 50 mm. Na jednu těsnici větraci vyustkovou tvarovku musi byt připevněn minimalnějeden kryci plech vhodnymi samořeznymi vruty (na pohledovou stranu). Kryci plech může byt umistěn na každe straně. U lehke přičky, může byt otvor pro vestavbu vytvořen dvojitym ramem, ktery je přišroubovan k dane konstrukci. Znazorňuje zabudovani těsnici větraci vyustkove tvarovky do masivni stěny. Upozorněni: Těsnici větraci vyustkova tvarovka nezabrani proniku studeneho kouře.

Vestavba

Při montaži do kabelovych kanalů je nutné umístit doplňkový přiřez. Tloušťka konstrukce D musi odpovidat alespoň tloušťce “d” těsnici větraci vyustkove tvarovky. U požarni odolnosti 30 minut je tloušťka ≥ 35 mm, 45 minut je tloušťka ≥ 45 mm, 60 minut je tloušťka ≥ 60 mm a u požarni odolnosti 90 minut ≥ 75 mm. Předni strany, popř. plochy podpěry vestavěnych tvarovek jsou vždy zakryty krycim plechem. Připevněni k deskam se provadi samořeznymi vruty nebo ocelovymi svorkami. Otvory určene k montaži jsou vytvořeny tak, aby těsnici větraci vyustkove tvarovky mohly byt osazeny do jedne roviny. Doplňkové připevňovací prostředky pro těsnici větraci vyustkove tvarovky nejsou nutne.

Použití

Těsnici větraci vyustkové tvarovky se použivaji k provzdušněni a odvětrani a mohou byt vestavěny do lehkych přiček i masivnich stěn, kabelovych kanalů a do podhledů. Zabraňuji vysokemu zahřati např. kabelů a potrubi. Při vestavbě těsnicich vyustkovych větracich tvarovek se klasifikace konstrukce neměni. Přitom směr působeni ohně neni důležity (např. u podhledů shora či zdola). Maximalně mohou byt umistěny 4 těsnici větraci vyustkove tvarovky vedle sebe nebo 2 těsnici větraci vyustkove tvarovky nad sebou. Těsnici větraci vyustkove tvarovky jsou odděleny přiřezy , d = 10 mm. Tim lze provest zakryti spoje mezi krycimi plechy na podelnych hranach.V připadě požadavku na větši počet těsnicich větracich vyustkovych tvarovek, nás kontaktujte.